גיוס והשמת עובדים

מהו החיבור שאנחנו מחפשים בגיוס עובד?

גיוס והשמת עובדים זה למעשה חיבור בין אנשים. זה החיבור בין הגדרה ותפיסת התפקיד של המעסיק על המשרה, להבין את האדם המדויק שהוא מחפש: מיהו? מה הגישה שלו לחיים? מה הערכים שלו? מה הכישורים והמיומנויות שצריכות להיות לו ובסוף ישנה התייחסות גם לדרישות הסף שמהן מורכבת תיאור המשרה.

אנו ב- BIM Talentsמאמינים שכאשר אנחנו מביאים את האדם המדויק לתפקיד כל השאר ניתן לגשר עליו. המשפט שמלווה אותנו הוא:

Give me the attitude and I will give you the skills.

כי בסופו של יום מדובר בכימיה בין אנשים מגיעה לרוב בגלל חיבור בין ערכים משותפים. לכן תהליך גיוס מעבר לכל המורכבויות שיש בו למצוא את האדם עם דרישות התפקיד המסוימות והמדויקות זה גם בעיקר לחבר בין אנשים בצורה מדויקת.

גיוס והשמת עובדים

מהו תהליך גיוס עובד?

אנו ב- BIM Talents עושים את החיבור בכמה שכבות סינון. אנו מתחילים בפרסום המשרות בקבוצות הרלוונטיות ברשתות החברתיות, בקבוצות וואטסאפ, באתר החברה ובכל מקום ששם נמצאים מחפשי העבודה הפוטנציאליים שלנו.

כאשר משרה מפורסמת מתחיל מומנטום שיש למנפו על מנת לקבל ממנו תוצאות וזה תהליך שאנו משקיעים בו בכמה רבדים. וכאן יש משמעות אדירה גם לאחריות ומחויבות המעסיק לתהליך ברגע שאנחנו עושים זאת יחד, משלבים כוחות כדי למנף את התהליך, התוצאות מגיעות במהרה.

ברגע שמגיעים אלינו מועמדים פוטנציאליים, אנחנו מתחילים בשיחת היכרות קלילה להבין מי האדם שעומד מולנו, מה הוא אוהב/לא אוהב, מה מעניין אותו ומה חשוב לו. לאחר מכן אנחנו  עוברים לשיחה יותר מקצועית להבין:

  • מה הוא עשה עד היום במסגרת תפקידיו הקודמים?
  • מה הרצונות והשאיפות שלו לעתיד?
  • מה הוא מחפש במשרה הבאה שלו?
  • מה הדברים שחשובים לו בעיקר?
  • התפתחות מקצועית?
  • רכישת מקצוע חדש?
  • השפעה?
  • תנאים ושכר?

לכל אחד יש את העולם והרצונות שלו ורק לאחר שאנחנו מבינים את רצונותיו יחד, אנחנו מסכימים על משרה שיכולה להביאו ליעד שלו, לפעמים זה יכולה להיות המשרה שבה הוא ילמד, יתפתח ודרכה הוא יוכל להגיע במהלך השנים לשאיפותיו, ולעיתים, מועמדים מנוסים אנחנו כבר מחפשים להם את המשרה הבאה שתצעיד אותו מיידית למטרותיהם.

מהן היתרונות לגיוס והשמת עובדים?

בכל אופציה אפשרית מה שעומד לנגד ענינו זה המועמד והדרך שלנו למצוא לו את המשרה המדויקת לו. זאת מכיוון שאנחנו רואים הלכה למעשה שברגע שדייקנו את המשרה למועמד המעסיק שמקבל אותו מרוצה מאוד כי שאנחנו למעשה אנחנו עשינו מאצ׳ מדויק הן למועמד הן לארגון וכולנו יוצאים נשכרים ובעיקר מרוצים מכך.

רק לאחר הבנה מעמיקה של רצונות המועמד הכוללת גם התייחסות לשוק, להזדמנויות הקיימות, לסיכונים ולסיכויים. אנחנו מתחילים לבחון משרות אפשריות. כי רק אז אנחנו יכולים להצביע על משרות שיכולות להיות מדויקות למועמד שמולו אנחנו מתנהלים.

מהם תהליכי הליווי לגיוס עובד?

כל תהליך הליווי מתבצע באופן צמוד הן מול המועמדים והן מול המעסיקים, תמיד מטרתנו זה לשמוע את שני הצדדים לאחר שיחה ראשונה, לאחר ראיון ראשון, להבין מה היתה ההתרשמות ואיך להמשיך את התהליך לחיוב או לשלילה. כאשר אנו מקשיבים לשני הצדדים אנחנו יכולים לקבל תמונה רחבה וכוללת וממנה לראות איך ניתן להתקדם. תהליך החיבור בין המועמד למעסיק הוא משא ומתן שיש לעשותו בצורה כזאת ששני הצדדים יצאו נשכרים ממנו. אחרת, זה לא מחזיק הרבה זמן.

במידה ואין חיבור כמובן שאנחנו בודקים אופציות נוספות מול המועמד במידה ויש ותמיד אנחנו משאירים דלת פתוחה כי המשרות הם דינאמיות ומה שלא מתאים לאחד מתאים במדויק לשני. אנחנו דואגים לשלוח הודעת שלילה מכבדת כדי לא להשאיר אף אחד ״באויר״. במידה ויש פערים אנחנו למדים מכך ומדייקים שוב את המשרה במידת הצורך גם מול המעסיק. אותו תהליך קורה גם במידה והמועמד מדייק לנו שזה לא בדיוק מה שרוצה או שדווקא בגלל שבחן את האופציה הוא הפך מדויק יותר למה הוא באמת רוצה.

כמה זמן לוקח לגייס עובד?

תהליכי גיוס לוקחים זמן ואנחנו שם בתהליך עם סובלנות רבה והבנה כי עתיד המועמדים והארגונים מונח כאן על הכף. כאשר מתקדמים בתהליך אנחנו לעיתים עוזרים למעסיקים ולמועמדים בגישור על פערים או נקודות חשובות שעולות משני הצדדים על מנת לקדם את התהליך לחתימת חוזה.

גם תהליך חתימת החוזה הינו תהליך רגיש בין מה שמועמד מבקש לבין מה שהמעסיק מוכן לשלם, לעיתים גם כאן יש התערבות בהצגת הסעיפים לשני הצדדים, הסתכלות על מה הקווים האדומים של שני הצדדים, הבנה איפה ניתן להתגמש ובעיקר איך אנחנו יכולים לגשר על הפערים ולצלוח את החוזה כך שכל הצדדים יהיו מרוצים.

ברגע כניסת המועמד לתפקיד אנחנו מלווים את ההשמה עד לחודשיים לאחר היום הראשון לכניסה לתפקיד ע״י הודעות, שיחות הן מול המועמד והן מול המעסיק וזו מתוך אחריות שלנו לוודא שאנחנו מסיימים את תהליך הגיוס וההשמה כאשר וידאנו ששני הצדדים מרוצים מההשמה וממשיכים יחד.

מדוע לבחור ב-BIM Talents ?

ההצלחה שלנו ב- BIM Talents לא נמדדת רק ביום הוצאת החשבונית אלא היא נמדדת כאשר אנו רואים כי רוב העובדים שעברו השמה אצלנו עדיין עובדים במשרות שלהם והם מרוצים ואף ממליצים לחברים שלהם להגיע אלינו ולקבל מאיתנו את השירות החינמי, של מציאת המשרה המדויקת ביותר עבורם. אם גם אתם מתקשים למצוא עבודה או מחפשים מישהו שילווה אתכם בתהליך. אם אתם מעסיקים שמתקשים למצוא עובדים איכותיים – בשביל אנו כאן!

BIM Talents חברת גיוס והשמת עובדים בתחום הבניה, התשתיות וההנדסה, חרטנו על דגלנו לתת לכם את השירות הטוב והמכבד ביותר שאפשר במציאת מקום העבודה הבא שלכם ו/או במציאת מועמדים מדויקים ונכונים לארגונכם.

אל תחכו עוד! שלחו אלינו עכשיו את הפרטים שלכם  – ואנחנו נעשה את כל השאר!